دوره آموزشی زبان R و انجام آنالیزهای آماری
آموزش محیط نرم افزاری رایگان، قدرتمند و بسیار محبوب R برای متخصصان حوزه های مختلف آنالیز و بصری سازی داده ها استفاده می شود.
07 ساعت
13 جلسه

درباره آموزش

زبان R یک محیط نرم افزاری رایگان، قدرتمند و بسیار محبوب در بین دانشمندان و متخصصان در حوزه های مختلف است که برای آنالیز انواع داده ها، محاسبات آماری و یا بصری سازی داده ها استفاده می شود. در زیست شناسی به طور خاص در بیوانفورماتیک و زیست شناسی محاسباتی (دو حوزه ای از زیست شناسی که به ابزارهای کارامد برای پردازش داده های پیچیده نیاز دارند)، استفاده از R جایگاه ویژه ای دارد. به عنوان مثال پکیج های متنوع و بسیار کارامدی برای پیش پردازش، آنالیز و تفسیر داده های ژنومیک و میکروبیوم در R وجود دارد. از دیگر نقاط قوت R این است که یادگیری آن ساده است و به راحتی بر روی تمام سیستم عامل ها از جمله ویندوز، مک و لینوکس نصب و اجرا می شود. تمام این دلایل باعث شده که R به محیط برنامه نویسی پیشرو در تجزیه و تحلیل داده های دانشگاهی تبدیل شده است. در آخر باید اشاره کرد که در صنعت علم داده که امروزه به سرعت در حال رشد است، داشتن این مهارت یک امتیاز مهم برای یافتن موقعیت های شغلی فوق العاده محسوب می شود.

در این دوره شما مفاهیم اساسی برنامه نویسی در R و استفاده از این ابزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل موثر داده های پیچیده را یاد خواهید گرفت. این دوره برای تمام افراد با دانش کامپیوتر در حد متوسط مناسب است و نیازی به دانش برنامه نویسی از قبل نیست. محتوای آموزشی در دوره R آنلاین عبارتند از:

مقدمه، دانلود و نصب R، Rstudio، Jupyter Notebook، تایپ های داده و اپراتورها، انواع ساختارهای داده (vector، list، array، matrix، factor، data frame)،. عبارت های شرطی و حلقه ها، نوشتن توابع، کار با دیتاست ها، انجام تست های آماری و تفسیر نتایج.

جلسات دوره

13 جلسه . 07:00 ساعت
Introduction
Course Introduction- installing R, Rstudio and Jupyter Notebook
00:26
Data types and Operators in R
Variables, DataTypes and Operators
00:37
Data Structures in R
DataStructures-VECTOR
00:32
DataStructures-LIST
00:18
DataStructures-Matrix, Array and Factor
00:30
DataStructures-DATAFRAME
00:28
Conditionals satements and Loops in R
Conditional and Loops
00:48
Creating user-defined functions and File Handling in R Programming
Functions
00:15
Working with FILEs
00:30
Statistical Analysis with R
Basic concepts of Statistics
00:14
T test and ANOVA
00:42
Chi-squared test
00:21
Correlation and Regression
01:20

دوره آموزشی زبان R و انجام آنالیزهای آماری

۲٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱٬۴۰۰٬۰۰۰
تومان

user-avatar
Dr. Samira Heydari
مدرس دوره

سمیرا حیدری متخصص در زمینه میکروبیولوژی پزشکی است. او در سال ۱۳۹۳ با کسب رتبه ۱ در ازمون کتبی دکتری تخصصی وزارت علوم در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شد و در سال ۱۳۹۹ فارغ التحصیل و به عنوان پژوهشگر مشغول به کار شد. او علاقه زیادی به شناسایی و کشف اینترکشن بین میکروب ها و انسان دارد و در این زمینه چندین مقاله علمی منتشر کرده است. او همچنین علاقه زیادی به آنالیز داده های زیستی دارد. سمیرا حیدری علاوه بر علاقه به مطالعه و پژوهش، به هنر و خلاقیت نیز علاقه مند است و در اوقات فراغت خود به عکاسی از طبیعت مشغول می شود.

دیدگاه ها

1 دیدگاه
mahdiyar anari
1 هفته پیش
.
3:15 بعد از ظهر

asas